Türkiye Ligi Transfer Dönemi Başladı

0
113

Geçtiğimiz sezon Galatasaray’ın lider tamamladığı Spor Toto Süper Ligi’nde 2019 senesinden büyük heyecana sahip olması bekleniyor. Önümüzde transfer dönemi hareketli geçmesi ön görülen Türkiye Ligi, geçtiğimiz sezonun aksine daha kaliteli ayakların sahne alacağı bir lig haline gelebilir. Fakat olası transfer yasakları, spor severler için hüsrana neden olabilecek gibi gözüküyor. Ali Koç başkanlığındaki Fenerbahçe’nin transfer sezonuna çok hızlı başlaması bekleniyor. Bu sezonun şampiyonluk için en büyük adaylarından biri olan sarı lacivertli takım, görüşmelere oldukça hızlı bir şekilde başladı.

3 Büyükler Transfer Dönemi Çalışmalarına Başladı

Türk takımları bu sezon transfer çalışmalarına çok hızlı bir şekilde başladı. Özellikle Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş bu sezon şampiyon olmak için varını yoğunu ortaya koyacak. Galatasaray’ın Şampiyonlar Ligine direkt katılması ve oradan gelecek olan para, transferleri etkileyebilir. Fakat Galatasaray’ın olası transfer yasağı halinde, ne yapacağı büyük merak konusu gibi duruyor. Beşiktaş ise Brezilyalı oyuncusu Talisca ile yollarını ayırdıktan sonra bu boşluğu doldurma yolunda önemli adımlar atıyor. Beşiktaş’ın teknik patronu, hücum hattını yenileme yönünde önemli adımlar atıyor. Restbet ile günün maçlarına yatırım yapabilir ve yeni transfer edilen oyuncuların maçlarını takip edebilirsiniz.

transfer dönemi

Anadolu Takımları Durgun

Diğer yandan ligin geri kalan ekipleri ise transfer çalışmaları açısından biraz durgun bir transfer dönemi geçiriyor. Başakşehir’in bu sezon nasıl hamleler yapacağı çok büyük merak konusu iken, köklü takımlardan Bursaspor’un büyük bir değişime gitmesi bekleniyor. Aksi takdirde ligin 3 büyük takımını zorlayacak bir durum gözükmüyor. Alınan haberlere göre, bu sene Fenerbahçe’nin çok büyük transfer hamleleri yapması bekleniyor. Lige yeni çıkan ekiplerin ise diğer takımlara yetişmek adına önemli transferler yapması bekleniyor.

Transfer Şampiyonu Kim Olacak?

Türkiye Liginde her yaz sezonu transfer yarışı yaşanmaktadır. Bu sene yaşanacak olan yarış, geçtiğimiz sezonlara oranla biraz daha farklı olacak. Fenerbahçe’nin mutlak şampiyonluk parolası ile yola çıkması, Galatasaray’ın Avrupa’daki durumu ve Beşiktaş’ın yaşadığı düşüşten kurtulmak istemesi, yeni sezona umutla başlamak için yeni transfer yapmaları ihtiyacını doğurdu. Fenerbahçe’nin yeni hocası ile birlikte nasıl bir yol izleyeceği oldukça büyük bir merak konusu gibi duruyor.